Notatki z lutego 2016

Gdzie ta zupa ogórkowa?

Gdzie ta zupa ogórkowa?

Mam wrażenie, że bezpowrotnie minęły czasy, gdy panie domu (i panowie) wracali do domu po pracy i zabierali się za gotowanie dwudaniowego obiadu. W dzisiejszych zakręconych czasach, po 10 godzinach pracy, dojazdach, sprawunkach, mało kto ma siłę i ochotę na gotowanie. Ja tym bardziej. Jednak perspektywa ciepłej zupy po powrocie do domu, szczególnie w zimie, nie dawała mi spokoju. Jak zjeść ciastko i mieć ciastko? Móc cieszyć się ciepłą zupą każdego dnia bez konieczności codziennego gotowania? Myślałam, myślałam, aż wymyśliłam. Słoiki! A Wy? Gotujecie, przyrządzacie kanapki czy korzystacie z foodtrucków?

Read more
O piekarniku słów kilka.

O piekarniku słów kilka.

Podstawą w robieniu dobrych słoików jest pasteryzacja. Można zrobić superzupę, superdżem, ale jak pasteryzacja zawiedzie, to po otwarciu słoika napotkamy na sami-wiecie-co.
Sztuka kuchenna oferuje dwie główne metody pasteryzacji, na sucho i na mokro. Sama zaczęłam od pateryzacji w piekarniku, zwanej także metodą na sucho. Zamierzam się dzisiaj podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i mam nadzieję ,że dodacie też coś od siebie :)

Read more
Granola według granoloholika

Granola według granoloholika

Ufff, macie na chwilę dość tematu pasteryzacji? Ja też! Dlatego dzisiaj przepis na coś, co wystarczy wsypać do słoika (chociaż wciąż będziemy potrzebować piekarnika). Gotowi? Zaczynamy!

Read more
Jaś Fasola, czyli najbardziej znany Bretończyk

Jaś Fasola, czyli najbardziej znany Bretończyk

Tytuł należy potraktować z przymrużeniem oka jako wstęp do fasolki po bretońsku, którą rozpoczynamy na blogu serię dań jednogarnkowych. O ich zaletach nie będę się rozwodzić, szybko, prosto i do syta.

Read more